26

פבר
2019

היעדים הכי שווים במזרח ובאמריקה

Posted By : EastLine איסט ליין/ 922 0

בין אם סיימת את השירות הצבאי והגיע הזמן לראות קצת עולם, או אם סתם החלטת לקחת חופשה ארוכה מהעבודה, לנקות את הראש ולספוג קצת תרבות, העולם פתוח לרווחה ומזמין לך גילויים רבים. בשנים האחרונות מגלים ישראלים רבים יעדים לא שגרתיים ברחבי העולם שכדאי להכיר.

יעדים קסומים במזרח

ויאטנם

המדינה הקטנה והקסומה ששוסעה על ידי מעצמות זרות במשך שנים, הופכת ליעד נחשק על ידי תיירים רבים המגלים בה פינות חמד ייחודיות.

הו צ'י מין סיטי (סייגון לשעבר) מלאה במקומות בילוי ומרכזי קניות. האנוי היא בירת ויאטנם וניתן למצוא בה רובע צרפתי שנשאר מהכיבוש הצרפתי. בעיר הואה, בירתה ההיסטורית של ויאטנם, ניתן לראות עתיקות רבות, קברי מלכים ופגודות מרהיבות עין.

המדינות הצפון מזרחיות – הודו

כולם מכירים את רישיקש, דלהי ועמק פרוואטי, אך אזור פחות מוכר בתת היבשת המתוירת, הוא המדינות הצפון מזרחיות המכונות גם "שבע האחיות". באסאם תהיה לך ההזדמנות לטעום כמה מזני התה הטובים בעולם, השטח של שבע האחיות מכוסה ביערות עד רחבי ידיים, שדות אורז ויערות במבוק. עמוק בלב היערות, חיות עוד תרבויות שבטיות רבות ללא שפה כתובה שנפגשו עם האדם הלבן פעמים ספורות עד לבואם של הבריטים, כולל שבט אחד המזדהה כשבט מנשה האבוד!

 

יעדים שווים באמריקה

היבשת העצומה מלאה ביעדים מרגשים לטיולי שטח עם נופים עוצרי נשימה, תרבויות מרתקות, תרבות עשירה ובילויים ברמה גבוהה.

עמק נאפה, קליפורניה

לאניני הטעם שבינינו, זהו היעד המושלם. בנסיעה לאורך "ארץ היין" של קליפורניה בעמק נאפה, מתפרשים לכל הכיוונים כרמים יפהפיים עד כלות הנשימה. העמק משופע ביקבים המובילים בעולם וברבים מהם ניתן לקבל טעימות ולרכוש בקבוקים איכותיים מאוד. מסעדות שף רבות לכל אורך העמק יאפשרו לך לשבת במרפסת שטופת שמש ולהתרווח בנינוחות אחרי ארוחה טובה עם כוס יין משובחת.

קנדה

כשרובנו חושבים אמריקה, אנחנו חושבים על ארצות הברית, אך קנדה מציעה יעדי תיירות מרתקים רבים שכדאי להכיר. בין אם נרצה לתור את חלקו הצפוני של רכס הרי הרוקי, לסייר בין כפרי דייגים קטנים ובתוליים, להכיר את האוכלוסיות הילידיות המרתקות והייחודיות לאזור ואת בעלי החיים הימיים כמו לוויתנים, אריות ים ואיילי צפון,  או ליהנות מתרבות אירופית באזור הצרפתי של קנדה בקוויבק, קנדה היא יעד מרתק. מדובר במדינה עם מערכת רווחה מהמתקדמות בעולם המספקת איכות חיים גבוהה, כמו שירותי בריאות מלאים ללא כל עלות, לכל תושביה.

יוסמיטי פארק, מזרח קליפורניה

 

הפארק המרהיב המתפרש על פני יותר מ-3,000 קמ"ר (פי 24 משטחה של כל ירושלים!), כולל מסלול טיול יוצאי דופן עם טבע פראי ללא כל סממן של החברה המודרנית. בפארק ניתן לראות את עצי הסקויה העצומים שהינם בין העצים העתיקים והגדולים בעולם, גייזרים ומפלים עצומים ולגמוע נוף מדהים מצוק "אל קפיטן" הידוע המתנשא לגובה 910 מטר.

 

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.