23

מרץ
2018

ויאטנם

Posted By : EastLine איסט ליין/ 1288 0

ויאטנם – מידע למטייל

ויאטנם מעלה בנו אסוציאציות על מלחמת ויאטנם, ג'ונגלים אינסופיים, כובעי קש רחבים וכפרים עם בקתות קטנות. האמת היא שהתיאור הזה לא רחוק מהמציאות אבל ב ויאטנם יש עוד המון מקומות לראות והמון דרכים לחוות אותה במלואה.

ויאטנם היא מדינה מרתקת המשלבת מישורים ממוזגים, יערות עד והרים מושלגים. יש בה ערים תוססות כסייגון וערי נופש מקסימות כמו מפרץ הלונג ביי המפורסם. האוכלוסייה מסבירת פנים ונעימה, היא זולה וניתן לטייל בה בכל ימות השנה.

ויאטנם היא מדינה ססגונית במיוחד וכמעט בכל חודש יש בה פסטיבל או חג עם ריקודים, טקסים ותהלוכות. הטייל ב ויאטנם יכול ליהנות מכל העולמות: טבע פראי, היסטוריה עשירה, בילויים וקניות ומה לא.

ויאטנם– גיאוגרפיה ואקלים

ויאטנם ממוקמת בדרום מזרח אסיה, גובלת עם סין בצפון, עם קמבודיה ולאוס במערב ועם הים במזרח ובדרום. מדובר על חבל ארץ צר וארוך, מה שמכתיב במידה רבה את צורת הטיול, וגרים בה כ- 81 מיליון תושבים.

למרות שניתן לתייר בה בכל ימות השנה, אזורי האקלים משתנים. למשל, בדרום המדינה חם ויבש בחודשים מרץ עד יוני, גשום מיולי עד נובמבר וקריר מדצמבר עד פברואר. בצפון ההררי כדאי לבדוק היטב מתי ניתן  לטייל שכן מזג האוויר הופך להיות קשה יותר לניבוי משנה לשנה. מאי עד אוקטובר הם החודשים בהם ניתן לטייל בצפון ויאטנם.

במילים אחרות, אין עונה אחת קבועה שבה ניתן לטייל אבל חשוב לברר היכן כדאי לטייל באותה תקופה של השנה.

נתון טכני: קידומת בינלאומית של ויאטנם : 84

ויאטנם – כיצד מגיעים?

ישנן שלושה דרכים להיכנס ל ויאטנם:
– טיסה – נחיתה בהאנוי או בהו צ'י מין סיטי.

– כניסה קרקעית דרך קמבודיה להו צ'י מין סיטי.

– כניסה קרקעית מלאוס אל האנוי.

הכניסה ל ויאטנם מותנית בהוצאת ויזה מראש. את הויזה ניתן להוציא בישראל או בתאילנד. בכל מקרה, את האישור הסופי מקבלים רק בגבול ויאטנם. חשוב לדעת כי אישור הויזה לוקח קצת זמן ולכן חייבים לתכנן מראש את זמן ההגעה. אישור השהיה ב ויאטנם מוגבל לשלושים יום בלבד כאשר בסיומו תצטרכו לעזוב את המדינה. בכל מקרה, חודש ימים הוא בהחלט זמן מספיק על מנת ליהנות מאוצרות ויאטנם היפה.

נתון טכני: הפרש השעות מהארץ הוא 5 שעות.

ויאטנם – עלות הטיול

למטבע המקומי קוראים דונג והוא מוחלף השער של 15,880 ביחס לדולר. יחס ההמרה משתנה בהתאם למצב הדולר כך שכדאי להתעדכן. בכל מקרה, וויטנאם היא מדינה אטרקטיבית במיוחד בנושא התקציב ו 500 עד 1000 דולר לחודש יספיקו בהחלט.

נתון טכני: המתח החשמלי הוא 220V.

ויאטנם הטיול המושלם

ויאטנם היא מדינה קומניסטית וככזאת, אפשרויות הטיול בה מוגבלות. ב- איסט ליין יושבים מומחים לאיזור דרום מזרח אסיה אשר ייתנו לכם את כל המידע הדרוש לטיול מושלם בויאטנם, טיול אשר יענה על הצרכים והציפיות שלכם.

צרו קשר עוד היום ותכננו את הטיול המושלם שלכם.

לעמוד הבית לחץ על הלוגו:

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.