23

מרץ
2018

נפאל

Posted By : EastLine איסט ליין/ 283 0

נפאל – מידע למטייל העצמאי.

נפאל – גג העולם, אחד מחבלי העולם המפעימים והיפים ביותר, ארץ שהיא מקור נרחב לאגדות, סיפורים ושירים. בקיצור, כל מילה מיותר. אם אתם עדיין לא טיילתם בה, כדאי שתתחילו לארוז, נפאל מחכה לכם.

שמונה מתוך עשרת הפסגות הגבוהות בעולם נמצאות בארץ נפאל. הגדולה של המדינה הקטנה הזו היא שתוכלו ליהנות מיופיה בדרכים מגוונות ונהדרות. מצד אחד, תוכל לשבת על אגם הבדולח בעיר פוקרה ולהינות מספקטרום מדהים של פסגות או לעשות טרק המקיף את כל הפסגות הללו.

במילים אחרות, נפאל היא מדינה למטייל העצמאי. כל אחד יוכל למצוא את אשר נפשו חפצה. האוכל, האווירה וכמובן, יופיו של המזרח, כל אלה מתכנסים במדינת נפאל.

הגעה לנפאל.

ישנן שתי דרכים עיקריות להגיע מדינת נפאל דרך היבשה ודרך האוויר. מעברי היבשה הם בדרך כלל, בגבול בין נפאל להודו. מטיילים רבים מכוונים את מסלול הטיול כך שבעונה הטובה, יעברו את הגבול למדינת נפאל.

המעבר הנפוץ ביותר הוא Sunauli/Bhairawa מדרום לפוקרה, אליו מגיעים מהעיר ורנאסי אשר בהודו. עוד מעבר נפוץ הוא מדרום לקטמנדו ושמו Raxaul Bazaar/Birganj. לעומת זאת המעבר בין טיבט למדינת נפאל הוא בעייתי וניתן לעבור בו רק עם קבוצה מאורגנת.

טיסות יוצאות למדינת נפאל מכל מדינות אסיה – הודו, תאילנד, סין וגו'. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי בעונות הטיולים הטיסות הללו עמוסות ועל כן יש לשריין מקום מראש. את זאת ניתן לעשות באמצעות התקשרות עם חברת הנסיעות איסט ליין שעובדת עם כל חברות התעופה של אסיה במחירים אטרקטיביים במיוחד.

בתוך נפאל ניתן לנוע בכל דרך אפשרית, החל מהליכה רגלית, דרך מוניות וטוסטוסים וכלה באוטובוסים לתיירים, נוחים ומרווחים. התנועה העיקרית נעשית בין שתי ערים, פוקרה וקטמנדו.

נפאל – עונות לטיול.

נהירת המטיילים למדינת נפאל מתחלקת לשתי עונות עיקריות: אוקטובר ומאמצע מרץ עד סוף אפריל. עונות אלה אידיאליות לטיול מפני שהגשמים נפסקים, הפסגות בוהקות בלובן טהור, הראות מצויינת ומזג האוויר נאה, אם כי עדיין קריר, המיוחד בפסגות.

נפאל,בעונות אלה, נשטפת חדוות מטיילים וניתן לשמוע בליל שפות ברחובות פוקרה וקטמנדו.

נפאל – ויזה ומטבע.

ויזה למדינת נפאל ניתן להוציא במגוון דרכים: בשגרירות נפאל בישראל, בשגרירויות נפאל בכל העולם או במעברי הגבול. הויזה עולה עד 30$ לשישים ימים. ניתן להאריך את הויזה בעלות של 1$ ליום.

המטבע במדינת נפאל הוא הרופי, בדומה לשכנתה הודו. גם נפאל היא מדינה זולה באופן יחסי ותוכלו לטייל בה ב- 400-500$ לחודש בלבד, כולל אטרקציות כמו ראפטינג או בנג'י.

נפאל – מצא את עצמך.

נפאל מציעה מגוון של אפשרויות לטיול. אתם יכולים לעשות מסלול ארוך ומאתגר של חודש ימים או ליהנות מהליכה קצרה של כמה ימים. אתם יכולים לעשות בנג'י מעל נהר מרהיב או ראפטינג בנהר סוער, לשבת בנוחות הגסט האוס או לעשות שבת בבית חב"ד בקטמנדו.

איסט ליין מציעה לכם מסלל טיול עצמאיים, תפורים לפי דרישה.

צרו קשר ונשמח לענות לשאלותיכם.

לעמוד הבית לחץ על הלוגו:

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.