23

מרץ
2018

סרי לנקה

Posted By : EastLine איסט ליין/ 1225 0

סרי לנקה – מידע למטייל

חדש!!!צריך ויזה לסרי לנקה בהמשך העמוד לינק לויזה אונליין

נהוג לומר: ישנם איים טרופיים ויש את סרי לנקה. בתרגום חופשי, לנקה היפה, הדמעה של הודו לפיוטיים שבינינו. אכן, סרי לנקה השוכנת בקצה הדרום מזרחי של תת היבשת ההודית היא כל מה שמטייל, תייר או מבקר יכול לחלום עליו. היסטוריה עשירה ומורכבת, חופים זהובי חול עם עצי קוקוס, שמורות טבע מרהיבות ביופיין, מקדשי דת קסומים, בעלי חיים נדירים, אוכל, בילויים, קניות ועוד ועוד.

אולי זו הסיבה מדוע כובשים רבים כל כך השתלטו על סרי לנקה הקטנה וניסו לנשל אותה מאוצרותיה, אך לשווא. הפורטוגזים הגיעו לאי במאה ה- 16 והקימו תחנות מסחר לתבלינים. אחריהם, במאה – 17 הגיעו ההולנדים ובמשך 150 סחרו בכל אוצרות סרי לנקה עד שהגיעו הבריטים המאה ה- 18 וביססו את שלטונם הן על האם הגדולה הודו והן על האחות הקטנה והיפה סרי לנקה.

כמו בכל הקולוניות הבריטיות, גם סרי לנקה משופעת במטעי תה, גומי וקינמון אשר אותם עבדו פועלים טמילים שהבריטים ייבאו מדרום הודו. הבריטים כינו את האי ציילון והכריזו על האנגלית כשפה הרשמית של סרי לנקה.

רק ב- 1948 עזבו הבריטים את סרי לנקה והותירו אותה לנפשה. כיום, דת המדינה היא בודהיזם שהגיע ל סרי לנקה במאה השלישית לפני הספירה, הקבוצה האתנית העיקרית נקראת סינהלה, השפה הרשמית היא סינהלית והיא מונה למעלה מ- 20 מיליון תושבים.

סרי לנקה הייתה במלחמת אזרחים עקובה מדם עם ארגון הנמרים הטמילים במשך 26 שנה. המלמה הסתיימה רשמית עם מות מנהיג הנמרים הטמיליים בשנת 2009. בשנת 2004, נפגעה סרי לנקה מגלי הצונאמי אשר שטפו את חופיה, מותירים אחריהם הרס וחורבן.

לטייל בסרי לנקה

טיול באי המקסים סרי לנקה היא חוויה בלתי נשכחת המתאימה לכל סוגי האוכלוסייה: זוגות המעוניינים בירח דבש, גולשים הרוצים לחקור את הגלים הגבוהים לאורך החוף, טיילים הרוצים לתור את האי לרוחבו ולאורכו וקבוצות הרוצות לחוות את כל מה שיש למדינת סרי לנקה להציע, וזה הרבה מאוד.

הדרך הטובה ביותר לטייל באי סרי לנקה היא באמצעות נהג פרטי שייקח אתכם למקומות היפים ביותר באי. בין האטרקציות הרבות שמציע האי הקסום תוכלו למצוא ספארי בפארקים הלאומיים, ראפטינג בנהרות, רכיבה על פילים, מסלולי הליכה מרהיבים וסתם, רביצה חסרת דאגות בחופים היפהפיים של סרי לנקה.

רוצים עוד? בבקשה:

– ישראלים לא זקוקים לויזה מיוחדת. אנחנו מקבלים אשרת שהייה ל- 30 יום עם הנחיתה.

– טיסה ישירה מישראל לקלומבו, עיר הבירה של סרי לנקה, עוברת דרך עמאן. דרך נוספת להגיע לאי סרי לנקה    היא דרך קטאר.

– ניתן לטייל באי סרי לנקה כל השנה אולם התקופה המומלצת ביותר מבחינת מזג אוויר היא בין דצמבר למרץ.

רוצים לדעת עוד על טיול בלתי נשכח ב סרי לנקה? צרו קשר עם מומחי איסט ליין והתחילו לארוז את המזוודות.

סרטון סוף העולם סרי לנקה

פילים בסרי לנקה

לינק לויזה בסרי לנקה און ליין

לעמוד הבית לחץ על הלוגו:

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.