21

נוב
2018

5 מקומות שחובה לבקר בהם בטיול בהודו

Posted By : EastLine איסט ליין/ 830 0

5 מקומות שחובה לבקר בהם בטיול בהודו

הודו היא המדינה השביעית בגודלה בעולם והיא מציעה מגוון עצום של אפשרויות שיכולות להתאים לסוגי טיולים שונים. לכן, לתת המלצות כלליות לטיול בהודו זו משימה כמעט בלתי אפשרית. בכל טיול שלא תבחרו הודו לא תשאיר אתכם אדישים, זה בטוח, ולטעמנו, טיול בהודו חייב להיות ברשימת החובה של כל אדם. למרות האתגר, החלטנו להמית לכם על 5 מקומות שמתאימים לכל סוג טיול ועבור כל מטייל, בכל גיל, שכדאי לא לפספס כשאתם יוצאים לטיול בהודו.

ניו דלהי
בירתה של הודו היא בדרך כלל המקום הראשון שמגיעים אליו בהודו, כי שם נוחתות הטיסות. לא כולם אוהבים את ניו דלהי, שגרים בה מעל ל- 12 מיליון איש. זו עיר עמוסת ריחות, קולות וצבעים ולדעתנו זו טעות לראות אותה כדבר ראשון. לעומת זאת, מומלץ מאוד להשאיר לעצמם כמה ימים בדלהי בסופו של טיול בהודו, אחרי שכבר תתרגלו לאווירה ההודית הייחודית. החוויה שניו דלהי מציעה מההמת חושים, ולא כדאי לוותר עליה.

ניו דלהי היא עיר של ניגודים – מודרניזציה מול מסורת, עושר עצום מול עוני מוחלט, ניקיון מבהיק מול לכלוך ואשפה.  בחלק הישן של העיר ישנה המולה קבועה בכל שעות היום – שווקים תוססים, אלפי כלי רכב שועטים, פרות ברחובות, ועוד. בחלק הזה של העיר אפשר למצוא גם מקדשים עתיקים, מסגדים ומבצרים, שהביקור בהם מרתק. בחלק המערבי, החדש יותר, של ניו דלהי אפשר למצוא שקט ושלווה לצד עושר אדיר. גנים מטופחים, מלונות פאר, מרכזי קניות מפוארים, ואת משרדי הממשלה, בית הנשיא ההודי ואת כל שגרירויות העולם.

אגרה
אגרה היא אחד מיעדי התיירות המובילים בהודו ואין טיול בהודו בלי ביקור בטאג' מאהל הממוקם בעיר, הנחשב לאחד משבעת פלאי תבל וכסמל להודו. מלבד הטאג' מאהל יש באגרה עוד כמה אתרים שחובה לבקר בעת שהות בעיר, כמו המבצר האדום, שהוגדר כאתר מורשת עולמי. מתחם המבצר ההיסטורי כולל שטח עצום שבנויים בו ארמונות, אורוות, מסגדים, מרחצאות ועוד.

פטיפור סיקרי  
טיפור סיקרי, "עיר הנצחון", ננטשה על ידי תושביה המונגוליים לפני כ- 400 שנה, שהשאירו אחריהם עדות היסטורית מרהיבה ומרשימה. העיר הייתה בירת הממלכה המונגולית ונבנו בה ארמונות פאר, מקדשים ומבנים אחרים שמאפשרים לחוות בעוצמה את קסם הממלכה המונגולית.

ג'איפור  
ג'איפור היא בירת רג'אסטן וזכתה לשם "העיר הורודה" בשל הצבע הורוד שמעטר את המבנים בעיר. ג'איפור היא עיר צבעונית והומה, עם פילים שצועדים בכבישים, והיא מוקפת בגבעות שמהן ניתן להשקיף על העיר היפהיפיה.  העיר נראית כמו משהו שלקוח מאגדות ילדים על צבעה הורוד והארמונות הרבים שבה. כשאתם בעיר, השכימו קום וצפו בזריחה בארמון הרוחות שזוהר בשעה זו באור ורוד.

פושקר
פושקר היא עיר קטנה במונחים של הודו ומהווה מרכז רוחני של קדושה. פושקר יושבת בלב מדבר ומשלבת תפאורה כפרית הודית עם קדמה תיירותית. העיר קוסמת למטיילים צעירים המחפשים את הרוחניות ההודיות, באגם הקדוש ובטקסים הדתיים שבה, אך במקביל היא מציעה גם טיולי גמלים במדבר, שוק מציאות ססגוני, מסעדות טובות ואפשרויות לינה רבות. שימו לב שפושקר היא עיר טבעונית ואין בה אחת בשר או ביצים, אך בתי המלון מציעים כמעט תמיד בריכה מפנקת וארוחות בופה במחירים מצחיקים. אחת החוויות שלא כדאי לפספס בטיול בהודו היא ביקור באגם הקדוש של פושקר בשעת השקיעה, אז יורדים המקומיים לטבול במימי האדם בטקס שכולל מופעי תופים ואת נוף השקיעה במימי האגם.

רוצים להזמין מקום? דברו איתנו

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.